כל האמת על ״לעצב לבד״ לעסק

אני רוצה לעצב לעצמי לבד לעסק, זה חוסך כסף, זמן ומאמץ.
אני לא צריך להשקיע ופשוט עושה. זה רק חלק מהמשפטים שאני שומעת לפחות כמה פעמים בשבוע.
אבל האם כל זה נכון?

אז מה זה אומר בעצם לעצב לבד? האם זה פוסט או קאבר?אני חושבת שזה משהו יותר משמעותי.

לעצב לבד זה לא בהכרח התוצאה שזה התוצר העיצובי, כמובן שיש פה שיקול של חיסכון בכסף אבל לדעתי העניין של לעצב לבד זו הדרך החשיבה תוך כדי העיצוב. כלומר ההבנה של איזה צבעים מתאימים לעסק שלי ולמותג, איזה אייקונים צריכים להיות בשפה הגרפית, אילו תמונות נכונות לפרסום כל זה בעצם ״לעצב לבד״. הידיעה מה נכון למיתוג שלי בעיצוב הגרפי של העסק ובשפה הגרפית שלו.

לעצב לבד זה בכלל לא משהו רע, רק צריך לדעת לעשות את זה נכון, בצורה מקצועית שמתאימה לעסק.

כשיש את הידע והכלים הנכונים לעצב עבור העסק לבד אפשרי לעצב הכל.
כי יש שפה גרפית אחידה וכך לא משנה מה מעצבים כמו פוסט, קאבר, נייר מכתבים או פלייר תמיד תשמר השפה הגרפית, העסק יראה מקצועי וכך בעצם נוצר הרושם הראשוני הנכון לגבי העסק. הרושם הראשוני הוא לפי מה שהעסק צריך לייצג את המיתוג וכמובן כל ערך ומסר של העסק שהעיצוב יעביר האלה.

 

לדעתי יש מקומות שחשוב לעצב לבד. מודה למרות שאני מעצבת גרפית אני תומכת בבעלי עסקים שרוצים להיות אחראים על המיתוג שלהם בצורה יומיומית.
אבל בשביל שזה יקרה אני מאמינה שצריך ליצור לוגו מקצועי, שפה גרפית, לגבש את כל הקונצפט של המיתוג והשפה הגרפית,
משם אפשרי להתקדם לעיצובים יומיומיים לבד.

מה זה אומר עיצובים יומיומים?
-פוסטים
-קאבים
-מחירונים
-הצעות מחיר
-נייר מכתבים
-וכל דבר שהוא שימוש יומיומי בעסק.

 

לדעתי אין תשובה נכונה האם לעצב לבד או לא.
התשובה מתחלקת לשתי חלקים.

החלק ראשון והכי קל לאמירה כן אפשרי לעצב לבד, השאלה אם אילו כלים והבנה על תהליך העיצוב. הדעה שלי בעניין הזה שאם אין מספיק כלים או ידע לעצב חומרים שיווקים לעסק עדיף לא לעצב לבד, כי אחרת התדמית של העסק תראה חובבנית. יחד עם זאת כן ניתן ללמוד איך לעצב לבד לעסק בצורה נכונה, למשל לעבור הדרכה לעצב לעצמך בעצמך בעסק עם מעצב גרפי שיתן כלים וטיפים, יסביר על השפה הגרפית ואיך נכון לעצב איתה.

 

החלק השני של התשובה האם נכון לעצב לבד או לא זה לגמרי מה שאני מאמינה בו.
לדעתי קודם כל הצעד הראשון ללעצב לבד לעסק הוא קודם כל למתג את העסק.
פונים למעצב גרפי יוצרים ומעצבים איתו לוגו, מפתחים שפה גרפית. כך יש בסיס נכון, מקצועי ונכון עבור העסק. יש מיתוג ושפה גרפית מומלץ ללמוד עם מעצב גרפי את השפה, לקבל כלים והדרכה נכונה לשימוש עם המיתוג, להבין מה החוקים של המיתוג על מנת שבכל פעם שתרצו לעצב לבד תוצר שיווקי לעסק תשמר השפה הגרפית והמסר יועבר הלאה ללקוחות בצורה נכונה ומקצועית. עכשיו כשיש גם מיתוג מעולה, וגם הבנה על השפה הגרפית והמיתוג של העסק וכלים לשימוש במיתוג בצורה נכונה, עכשיו אפשרי להתחיל לעצב לבד לעסק כל תוצר עיצובי ושיווקי שאתם כבעלי עסקים צריכים ביום יום.
אבל יש עוד תת סעיף בתשובה שלי, כשמגיע מצב שצריך ללכת לכנס, להרצאה, לבנות ולעצב אתר או דף נחיתה, או על תוצר שיווקי שחשוב שהנראות תהיה ללא רבב ההמלצה הכי כנה שלי, תפנו למעצב.

בדרך הזו יש לכם שליטה על ההוצאות שלכם, על הנראות שלכם תוך הקפדה על עיצוב גרפי, מיתוג איכותיים ונכונים לכם.

לא משנה באיזו מן הדרכים בחרתם בין אם זה לעצב הכל לבד, או לעצב שפה גרפית ומיתוג עם מעצב ולהמשיך לבד עם טיפים תוך כדי עיצוב דברים חשובים עם מעצב גרפי אני רוצה לכתוב כמה טיפים שישנו את תהליך העבודה שלכם מול מעצב או בעיצוב לבד לעסק. תהליך עבודה נכון בעיצוב זה קודם כל להבין מה אנחנו רוצים להציע, לפי זה נבין מי קהל היעד שלנו ואיפה הוא נמצא וכך נוכל להחליט מה לעצב.
זה בעצם השלב הראשון, לדוגמא אם העסק מציע ייעוץ עסקי נבין מי בעל העסק הנכון עבורנו ונפרסם בקבוצות עסקים רלוונטיות וכאן אפשרי לבחור אם זה בפייסבוק או למשל עם פלייר במקום פיזי בעיר. לאחר שיודעים מה מעצבים כותבים את הטקסט, משלבים את המיתוג והשפה הגרפית ומתחילים לעצב תוך כדי חשיבה על מה חשוב ומה פחות, שמים פרטי קשר כמובן, כך בעצם נוצרת היררכיה בתוכן ובעיצוב תוך הקפדה על חשיבות השפה הגרפית, התוכן והעיצוב. זה השלב השני.

תקפידו על תהליך עיצוב נכון, על מחשבה לפני העיצוב, התוצאות לא יאחרו לבוא בים עם מעצבים עם מעצב או לבד לעסק.

לשיתוף קל ומהיר של המאמר

עוד כתבות מעניינות בבלוג

עיצוב ומיתוג לוגו למוזיקאי, מופעי מוזיקה

מתי הזמן למתג את העסק

מתי הזמן למתג את העסק מיתוג הוא הזהות של העסק שלנו והוא פועל בדיוק על אותו עקרון של זיהוי פנים, צבעים או אייקונים. מיתוג טוב

קרא עוד »

בקרוב נדבר

בקרוב נדבר