Women's Day – גלגולו של שם לעסק

שיניתי את שם העסק שלי לפחות 4 פעמים. מאז שפתחתי את העסק חיפשתי דיוקים בשם, בעיסוק,
הדבר היחיד שלא השתנה ונשאר קבוע, זה השם הפרטי שלי.

בהתחלה כשרק פתחתי את העסק אי שם כמעט לפני עשור
(כן כן, פתחתי את העסק שלי צעירונת, ממש אחרי סוף הלימודים ומאז אני לא מפסיקה ללמוד ולהתמקצע) שם העסק שלי היה ״אלונה גרפיקה ממוחשבת״ כי חשבתי שזה ברור, מצד שני, הרגשתי שגרפיקה זה פחות מה שאני עושה, כלומר זה כן, אבל ההגדרה הזו הרגישה לי פחות יצירתית.
אח״כ ניסיתי להוסיף לזה עוד הגדרה וזה כבר יצא ארוך מידי ״אלונה גרפיקה ממוחשבת ועיצוב גרפי״. בעקבות זה שנה אח״כ החלפתי ל״אלונה עיצוב גרפי ומיתוג״ זה הרגיש לי מדויק יותר, אבל ממש ג׳נרי כי כל מעצב גרפי מעיד את זה על עצמו.
לאחר מכן נתתי לעצמי עוד ניסיון והגעתי לשם ״אלונה מאיירת לך משמעות״
שזה השם שהחזיק איתי הכי הרבה זמן, הוא היה הכי קרוב למה שאני עושה, שזה למתג ולאייר מיתוגים ללקוחות, עסקים וארגונים.
אבל עדיין הרגשתי שזה לא זה.
עד שלבסוף לפני שנה פלוס מינוס, החלפתי את השם למה שהוא עכשיו.
״אלונה לסטר מיתוג קריאטיבי״
זה נשמע כל כך פשוט, וכל כך לא.
הדיוק, הזמן, השאלות ששאלתי את עצמי בשביל לזקק את השם לעסק לא היו פשוטים, מה גם שלהיפרד מהלוגו הישן ואיתו גם מהשם בבת אחת קצת הפחידו אותי.
אומרים, לפחות כך שמעתי, שאם משהו מפחיד אותך כנראה זה משהו שיביא איתו דברים אחרים ואולי גם טובים יותר. אז ניסיתי, שיניתי את כל המיתוג, השם, קהל היעד והאמת עם כל הפחד, זה עשה שינוי לטובה.
הטיפ הכי גדול שאני יכולה לתת בהקשר לשינוי שם העסק והמיתוג או לחלופין בבחירתו, זה לא לפחד מהדיוק (בהמשך יבוא פוסט טיפים לבחירת שם לעסק)
לפעמים כל מה שאנחנו צריכים, זו התחלה מדוייקת בשביל השינוי הנכון.
יש שיגידו, שהשם הנוכחי הוא אובייסט, הרי כל מעצב גרפי צריך להיות יצירתי ולהבין במיתוג, אבל לשמחתי זה באמת הבידול שלי.
התמחתי במיתוג, בעיצוב גרפי, איור, ux\ui, עיצוב לדפוס על שלל צורותיו ועוד המון, וכל הידע הזה בשילוב החשיבה היצירתית שלי, הדיוקים שכ״כ חשובים לי מבדלים אותי. כי אצלי כל עיצוב הוא לאחר מחשבה ונעשה באופן ידני, מעוצב.

לא אשקר, כשקבלתי את הפרויקט המחשבה הראשונה שלי הייתה ״אמלה״, המחשבה השניה ״איך אני עושה את זה??״ והמחשבה השלישית ״ואו זה גדלים ענקיים״

עיצוב קירות בשונה מלוגו, זה הגודל. צריך למקם את הדברים בצורה נכונה שהיה נעים להתסכל, להבין איפה כל כיתוב נמצא במדבקה ביחס למקום שלה על הקיר, לעשות כיתוב מספיק גדול ומנגד לא גדול מידי, להקפיד על צבעוניות נכונה שלא תהיה כהה או  בהירה מידי בשביל שהיה קריא, זהו פרויקט עם הרבה אחריות שצריכה להיות בו עבודה טכנית בשילוב יצירתיות.
לא ידעתי בהתחלה מאיפה להתחיל, זה הלחיץ אותי ובוא בזמן ממש ריתק אותי לבצע, ידעתי שאני אהנה לעצב מדבקות לקיר בהתאם למסר והמקום וכמובן, בסופו של דבר, לראות את העיצוב קם לתחייה על קירות ביה״ס.

לפני שלבי העבודה, החלטתי עם עצמי בשביל להפיג את הפחד ללכת לחקור, מה נכון ומה לא נכון בעיצוב של קירות, מדדתי את הקירות שעליהם יודבקו המדבקות, בדקתי עיצובים קודמים שנוצרו לב״יהס עמל אנרגי טק גם בשביל להבין את הקו העיצובי וגם בשביל שהמדבקות החדשות ישתלבו עם הקיים.

השלב הראשון בפרויקט של עיצוב הקירות היה להגדיר את השפה העיצובית, המסרים שיעברו בכל מדבקה, ושכמובן כל העיצוב החדש יתכתב עם המדבקות שהיו קיימות בביה״ס.

השלב השני היה כמובן עיצוב המדבקות אחרי התכנון שלהם. לפי הגדלים שמדדתי והיה חשוב שהיו בדיוק בגדלים ויתחסו לקירות שהם יודבקו.

השלב השלישי אישור סקיצות.

מפה זה היה יחסית קל יותר כי היה צריך לשלוח להדפה לבדוק שאכן הגרפיקה יוצאת במלואה להדפיס ולהדביק.

כל מדבקה מתוך ה15 שהיו, קבלה התייחסות עיצובית משלה.

-בכיתת אנגלית עוצב עיצוב בהשארת ניו יורק, למידה ואותיות אנגלית

-בכיתת לימודי חשמל ובכלל במבנה חשמל כל המדבקות עוצבו עם איורים ותמונות מהתחום כמובן שגם במגמת מכונות העיצובים שם הלכו לכיוון המכונות

-במשרדי ההנהלה העיצוב נהיה ניטרלי ודיבר יותר מיתוג, משרד וכמובן קצת מגמות חשמל ומכונות

-הודבקו גם מדבקות של הלוגו על הדלות לחיזוק המיתוג ולפתיחה בטיחותית של הדלתות

זה לא היה פשוט, מיתוג קיים של ארגון בפרט שהוא קיים כבר כמה שנים משמע שאין כ״כ מקום לזוז ימינה או שמאלה במיתוג. בהתחלה חשבתי שזה יצא די סטנדרטי, מזלי, שזה היה הפוך הפרויקט יצא יצירתי, צבעוני והמשיך את השפה העיצובית של עמל אנרגי טק.

לשיתוף קל ומהיר של המאמר

עוד כתבות מעניינות בבלוג

עיצוב לוגו מאוייר לתחום ההיטק

כמה עולה לוגו?

כמה עולה לוגו לעסק? האם הערך של הלוגו לעסק הוא כספי או תדמיתי? כמה עולה לוגו?ניחוש?500? 800? או אולי 1400 ויותר? האמת זה מאוד תלוי

קרא עוד »

השראה איך מחדשים אותה?​

השראה איך מחדשים אותה? לא פעם אני נשאלת איך יש לי רעיונות חדשים לכל פרויקט, איך כל פעם מחדש אני מוצאת רעיון יצירתי למיתוג של

קרא עוד »

בקרוב נדבר

בקרוב נדבר