פרויקט מיתוג קירות: עמל אנרגי טק

מיתוג קירות ובכלל עיצוב חללים וקירות הם פרויקטים שיש בהם מחשבה מרובה.
צריך להתחשב במיקום המדבקה, הגודל שלה, המסר שהמדבקה צריכה לשדר, שהעיצוב יהיה תואם למיתוג של העסק או הארגון
והכי חשוב שמי שצופה במדבקה יהנה לראות אותה.

בפרויקט של עמל אנרגי טק היתה דרישה ברורה: להנגיש את חללי הלימודים בצורה מעוצבת, נעימה לעין ובכללי עיצוב שישדר רצינות לצד אנרגיות חיוביות ושיתן מיתוג ושמחה למקום. כבר הוכח לא פעם שמקומות מעוצבים גורמים לכך שהאנרגיות בו יהיו גבוהות.

 

לא אשקר, כשקבלתי את הפרויקט המחשבה הראשונה שלי הייתה ״אמלה״, המחשבה השניה ״איך אני עושה את זה??״ והמחשבה השלישית ״ואו זה גדלים ענקיים״

עיצוב קירות בשונה מלוגו, זה הגודל. צריך למקם את הדברים בצורה נכונה שהיה נעים להתסכל, להבין איפה כל כיתוב נמצא במדבקה ביחס למקום שלה על הקיר, לעשות כיתוב מספיק גדול ומנגד לא גדול מידי, להקפיד על צבעוניות נכונה שלא תהיה כהה או  בהירה מידי בשביל שהיה קריא, זהו פרויקט עם הרבה אחריות שצריכה להיות בו עבודה טכנית בשילוב יצירתיות.
לא ידעתי בהתחלה מאיפה להתחיל, זה הלחיץ אותי ובוא בזמן ממש ריתק אותי לבצע, ידעתי שאני אהנה לעצב מדבקות לקיר בהתאם למסר והמקום וכמובן, בסופו של דבר, לראות את העיצוב קם לתחייה על קירות ביה״ס.

לפני שלבי העבודה, החלטתי עם עצמי בשביל להפיג את הפחד ללכת לחקור, מה נכון ומה לא נכון בעיצוב של קירות, מדדתי את הקירות שעליהם יודבקו המדבקות, בדקתי עיצובים קודמים שנוצרו לב״יהס עמל אנרגי טק גם בשביל להבין את הקו העיצובי וגם בשביל שהמדבקות החדשות ישתלבו עם הקיים.

 

השלב הראשון בפרויקט של עיצוב הקירות היה להגדיר את השפה העיצובית, המסרים שיעברו בכל מדבקה, ושכמובן כל העיצוב החדש יתכתב עם המדבקות שהיו קיימות בביה״ס.

 

 

השלב השני היה כמובן עיצוב המדבקות אחרי התכנון שלהם. לפי הגדלים שמדדתי והיה חשוב שהיו בדיוק בגדלים ויתחסו לקירות שהם יודבקו.

 

השלב השלישי אישור סקיצות.

מפה זה היה יחסית קל יותר כי היה צריך לשלוח להדפה לבדוק שאכן הגרפיקה יוצאת במלואה להדפיס ולהדביק.

 

כל מדבקה מתוך ה15 שהיו, קבלה התייחסות עיצובית משלה.

-בכיתת אנגלית עוצב עיצוב בהשארת ניו יורק, למידה ואותיות אנגלית

-בכיתת לימודי חשמל ובכלל במבנה חשמל כל המדבקות עוצבו עם איורים ותמונות מהתחום כמובן שגם במגמת מכונות העיצובים שם הלכו לכיוון המכונות

-במשרדי ההנהלה העיצוב נהיה ניטרלי ודיבר יותר מיתוג, משרד וכמובן קצת מגמות חשמל ומכונות

-הודבקו גם מדבקות של הלוגו על הדלות לחיזוק המיתוג ולפתיחה בטיחותית של הדלתות

 

זה לא היה פשוט, מיתוג קיים של ארגון בפרט שהוא קיים כבר כמה שנים משמע שאין כ״כ מקום לזוז ימינה או שמאלה במיתוג. בהתחלה חשבתי שזה יצא די סטנדרטי, מזלי, שזה היה הפוך הפרויקט יצא יצירתי, צבעוני והמשיך את השפה העיצובית של עמל אנרגי טק.

 

לשיתוף קל ומהיר של המאמר

עוד כתבות מעניינות בבלוג

עיצוב לוגו מאוייר לתחום ההיטק

כמה עולה לוגו?

כמה עולה לוגו לעסק? האם הערך של הלוגו לעסק הוא כספי או תדמיתי? כמה עולה לוגו?ניחוש?500? 800? או אולי 1400 ויותר? האמת זה מאוד תלוי

קרא עוד »

השראה איך מחדשים אותה?​

השראה איך מחדשים אותה? לא פעם אני נשאלת איך יש לי רעיונות חדשים לכל פרויקט, איך כל פעם מחדש אני מוצאת רעיון יצירתי למיתוג של

קרא עוד »

בקרוב נדבר

בקרוב נדבר